wp
Telefon: 0 (532) 738 52 89
    
Email: info@kanalgoruntuleme.net
    
| Alya Kanal Görüntüleme

Noktasal Kanalizasyon Kaplama


Noktasal Kanalizasyon Kaplama

Noktasal Kanalizasyon Tamiri

Kanalizasyon sitemlerinde kısmi olarak yapılan onarım işlemine noktasal kanal tamiri adı verilmektedir. Kanal Tıkama yastıkları sayesinde kanalizasyonun içerisinde enjeksiyon yöntemi ile kaçak önleme yöntemleri arasında yer almaktadır.

Kanalizasyon sistemlerindeki atık sulara, temiz su hatlarının karışması gibi durumlarda kazısız bir şekilde kanalizasyon tamiri yapılması mümkündür. Bu durumda noktasal kanal tamiri uygulaması yapılabilmektedir. Ağaç köklerinin kanalizasyon sistemlerine verdiği hasarları onarmak için kullanılmaktadır.

Komple kazı yaparak kanalizasyon sisteminin değişmesi çok büyük maliyet gerektirmektedir. Kameralı Kanalizasyon Görüntüleme sistemleri ile kanalın durumu kontrol edilebilmekte ve kanalizasyon hatlarında oluşan hasarlar ve onarımlar gerçekleştirilebilmektedir.

Noktasal kanal kaplama, 100mm ile 1000mm boru çaplarına kadar bir çok tipte borularda kanal kaplama yapılabilmektedir. Bu yöntem ile çok büyük maliyet yüklerinden kurtulabilirsiniz.

Noktasal kanal kaplama profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekmektedir, aksi takdirde kanalizasyon sistemlerinde yanlış yerleri tıkayarak sistemin akışını engelleyebilir ve bu sebepten ötürü kazı yapılarak kanalizasyon sisteminin yenilenmesi gibi durumlar ortaya çıkabilmektedir.

Noktasal Kanalizasyon Kaplama

Neden Kazısız Kanal Kaplama ?

Sıhhi kanalizasyon ve yağmur drenaj hatları zaman ile bozulur, çatlar ve arızalanır. Bu sızıntınlar ağaç köklerinin girişine ve toprağın hatlara sızması gibi bir çok probleme yol açar. Bu durum kanalizasyon sistemlerinde tıkanmalara, sistemlerin akışlarının bozulmasına neden olur.

Kazısız Noktasal Kanalizasyon Kaplama uygun maliyetli ve çevre dostu çözümler arasında yer almaktadır. Onarım yapılmadan önce kanalizasyon hatları kirden arındırılarak kurulum için hazırlanır. Tamir edilecek boru kesitinin yerini belirlemek için kanal görüntüleme sistemleri kullanılır.

Önceden hazırlanmış reçine kimyasalları karıştılarak hazırlanır. Packer’a sarılarak sabitlenir; packer boru içerisine yerleşilerek enjeksiyon yöntemi ile boru içerisine gönderilir; packer şişirilerek boru içerisinde kimyasal karışımımızın tıkanıklıkları önlemesi sağlanır.

Uygulama Örnekleri ;

 

Kazısız Kanal Kaplama  

Kanal Kaplama İşlemi

Yurtiçi Kargo
Tadım Gıda
Sheraton
Park Vera Alışveriş Merkezi
Odtü Teknokent
Nurol İnşaat